x

Zapomenuté heslo

Zadejte vaši e-mailovou adresu na kterou zašleme nové heslo.

Jak pečovato prsteny

Přestože jsou vaše šperky vyrobeny z kvalitního materiálu a osazeny odolnými diamanty, neznamená to, že není potřeba se o ně starat. Pokud budete dodržovat základní zásady péče o ně, vydrží vám dlouho krásné a lesklé.


Kdy šperky nenosit

  1. Práce s chemikáliemi
  2. Návštěva bazénu
  3. Práce s některými kosmetickými přípravky
  4. Hrubší manuální práce
  5. Sport
  6. Špinavá práce, při které hrozí znečištění šperku

Co byste měli dodržovat

Nevystavujte šperky zbytečnému mechanickému poškození při práci

Snažte se být ke svým šperkům co nejšetrnější. Nenoste šperky při manuálních pracích, ani na sport. Může to ublížit jak vám, tak samotným šperkům.

Dejte si pozor na kontakt s agresivními látkami a chemikáliemi

Čisticí prostředky a kosmetické přípravky patří mezi největší strašáky šperků. Při práci s nimi si raději nasaďte ochranné rukavice nebo si šperky sundejte.

Před návštěvou bazénu či termálních lázní nechte šperky doma

Chlór způsobuje černání stříbra a ani zlato se jeho vlivu nemusí vždy ubránit. Voda v termálních lázních zase obsahuje vysoké množství soli, která způsobuje černání stříbra a tmavnutí zlata.

Nenosit šperky do sauny

Není pravda, že příliš vysoké teploty šperkům nesvědčí a že je například díky návštěvě sauny můžete poničit. Mohou však ublížit vám. Vysoká teplota šperk rozžhaví a horký šperk, který máte na kůži vás může nepříjemně pálit.

Pečlivě je uložte

Až budete chtít své šperky na chvíli odložit, vyberte pro ně nějaké vhodné místo. Ideálním místem je šperkovnice, kde bude každý šperk uložen na textilním podkladu, nebude se dotýkat dalších šperků a zůstane tak ve tmě a v suchu.

Jak na čištění a opravy šperků

V dnešní době koluje na internetu velké množství rad a tipů, jak si šperky čistit doma. Dokážete však posoudit, které metody jsou opravdu účinné a které váš drahocenný šperk spíše poškodí? Svěřte raději čištění a opravy šperků odborníkům. Šperky, které nosíte často, byste měli nechat odborně vyčistit nejméně jednoukrát do roka.

Kontaktujte nás